صفحه نخستدوره هااخبارمقالاتاشتراکسوالات متداول تصویر IMG دوره ایجاد و توسعه مهارت های حل مشکل در خودتان

تولید کننده دوره: سامانه رَند

تعداد درس های دوره: 23

مدت زمان دوره: 01:05

تعداد خریداران این دوره: 0

0%

شما قبلا در این دوره ثبت نام کرده اید جهت مشاهده دروس دوره بر روی دکمه زیر کلیک نمایید.

معرفی دوره

شما نمی توانید یک مشکل را حل کنید مگر اینکه بتوانید دلیل آن را پیدا کنید ، و گاهی اوقات هم بیشتر از یک دلیل. در این دوره، تکنیک های شناسایی علت یک مشکل، ایجاد گزینه ها و انتخاب بهترین راه حل را یاد میگیرید. کریس کرافت،مثالهایی به ما ارائه میدهد برای تشخیص اینکه در واقع چه چیزی باعث یک مشکل میشه : از جمله، از جمله نگاه کردن به کل سیستم وقتی که یک مشکل در واقع نشانه ای از یک مسئله ی بزرگ تر است. او همچنین توضیح می دهد که چگونه راه حل های بالقوه را با استفاده از نقشه های ذهنی و درخت های تصمیم گیری ایجاد کنید، چگونه خلاقیت خود را افزایش دهید تا به شما کمک کند سراغ گزینه های خردمندانه تری بروید و چگونه از منطق و هم بینش تان برای انتخاب راه حل مناسب برای مشکل خود استفاده کنید. عنوان اصلی : Problem Solving Techniques این مجموعه آموزش ویدیویی به مدت زمان 1 ساعت و 29 دقیقه در اختیار علاقه مندان قرار می گیرد. در ادامه با برخی از سرفصل های درسی این مجموعه آموزش آشنا می شویم : مقدمه : خوش آمدید شناسایی یک مشکل واقعی : علت مشکل چیست؟ پرسیدن "5چرا" پروسه ی کپنر-ترگو تحلیل پارتو نگاهی به کل سیستم داشته باشید ایجاد راه حل های ممکن : تفکر کند و سریع نقشه های ذهنی نقشه های ذهنی درختان تصمیم گیری تقویت خلاقیت تان انتخاب بهترین راه حل : بینش و منطق نحوه ی بررسی انتخابها نمودارهای درجه بندی روی یک مورد تمرکز نکنید تحلیل ریسک تصمیمات گروهی حساسیت هزینه صرف شده چارچوب بندی ناخودآگاه و آگاهانه 4 قاعده ساده تصمیم سازی پیاده سازی نتیجه گیری : خلاصه

بیشتر ...
بستن

مدرسین دوره

تصویر IMG

سامانه رَند

سیکل

تصویر IMG

سامانه رَند

سیکل

تصویر IMG

سامانه رَند

سیکل

تصویر IMG

سامانه رَند

سیکل

مدرس دوره

تصویر IMG

244997

سرفصل های دوره

فصل اول : ایجاد راه حل های ممکن

ایجاد راه حل های ممکن

فصل اول : شناسایی یک مشکل واقعی

شناسایی یک مشکل واقعی

فصل اول : انتخاب بهترین راه حل

انتخاب بهترین راه حل

فصل اول : نتیجه گیری

نتیجه گیری

نظرات کاربران

برای این دوره هیچ نظری ثبت نشده است.

برچسب ها

توسعه فردی

درباره ایران فراگیر

امروزه، مهارت‌های نرم در کسب درآمد و خود اشتغالی، کار تیمی و رشد و توسعه سازمان، بیش از مهارت‌های سخت اهمیت دارند و در حقیقت نقشه راه یادگیری برای رسیدن به شایستگیهای شغلی در مهارت آموزی است. لذا فراگیری مهارت‌های لازم برای توسعه فردی، لازمه توانمندسازی کارجویان است و ایران فراگیر مسیر توسعه مهارت‌های لازم برای ورود به بازار کار کارجویان را فراهم ساخته است. کارجویان با انتخاب مسیر رشد بر اساس توانمندی و استعدادهای خود در ایران فراگیر، مهارت های لازم را در قالب دوره‌های آموزشی طی خواهند کرد و به صورت مستمر تحت مهارت‌سنجی از طریق پلت فرم هوشمند قرار می‌گیرند و نتایج آن به طور مستقیم در اختیار ایشان قرار می گیرد.

عضویت در خبرنامه

عضویت

راه های ارتباطی

تصویر IMG

تمام حقوق مادی و معنوی این وبسایت متعلق به وب سایت ایران فراگیر بوده و هرگونه کپی برداری از قالب و محتوا پیگرد قانونی خواهد داشت.

تصویر IMG صفحه نخستدوره هااخبارمقالاتاشتراکسوالات متداول