صفحه نخستدوره هااخبارمقالاتاشتراکسوالات متداول تصویر IMG آموزش تفکر علمی و ارتباطات توسط Neil Dys Tyson

تولید کننده دوره: سامانه رَند

تعداد درس های دوره: 13

مدت زمان دوره: 0

تعداد خریداران این دوره: 0

%

شما قبلا در این دوره ثبت نام کرده اید جهت مشاهده دروس دوره بر روی دکمه زیر کلیک نمایید.

معرفی دوره

مرز علم جای شلوغی می باشد. نیل به شما در فهم چشم انداز مرز علم کمک می کندو نقش های فرضیه و تئوری را در مشخص کردن حقایق عینی شرح می دهد. متد علمی زمانیکه با روش علمی به دنبال حقایق عینی می روید، طبیعت، خودش قاضی و هیئت منصفه می باشد. شکاک باشید: سوال بپرسید طرح سوال جزء قابل اعتماد و صحیح تفکر علمی است. نیل در مورد روندهای پنهان در شک اندیشی آگاهانه و نیز نحوه ارزیابی اطلاعات علمی جدید سخن می گوید. گرایش فکری شما به عنوان یک انسان مستعد پذیرش گرایش فکری هستید. نیل برخی از گرایش های فکری متداول را تعریف می کند و آشکار می سازد که چطور نیازهای خاص ما ممکن است در روش تحقیق ما از حقایق عینی تاثیر بگذارد. مراقب تعصب فرهنگی باشید نمود و گرایش فرهنگی بر روی رفتار ما با یکدیگر تأثیر می گذارد. اما تشخیص آنها از آنچه که تصورش را می کنیم مشکل تر است. نیل نمونه هایی از گرایش ها ی آگاهانه و نا آگاهانه فرهنگی ما را مثال می زند و توضیح می دهد که چگونه از آن ها پرهیز کنیم. سیستم های اعتقادی ما هر سیستم شخصی و اعتقادی معتبر است که بر روی توانایی ما برای داشتن تفکر علمی تأثیر گذار است. نیل در مورد دو نمونه از این گرایش ها صحبت کرده و بیان می کند که چگونه اعتقادات درونی می توانند تأثیر علمی و اجتماعی شگرفی داشته باشند.

بیشتر ...
بستن

مدرسین دوره

تصویر IMG

سامانه رَند

سیکل

مدرس دوره

تصویر IMG

245830

سرفصل های دوره

فصل اول : محتوای آموزش تفکر علمی و ارتباطات

محتوای آموزش تفکر علمی و ارتباطات

تنظیمات لیست به درستی انجام نشده است.

نظرات کاربران

برای این دوره هیچ نظری ثبت نشده است.

برچسب ها

مهارت توسعه فردی

درباره ایران فراگیر

امروزه، مهارت‌های نرم در کسب درآمد و خود اشتغالی، کار تیمی و رشد و توسعه سازمان، بیش از مهارت‌های سخت اهمیت دارند و در حقیقت نقشه راه یادگیری برای رسیدن به شایستگیهای شغلی در مهارت آموزی است. لذا فراگیری مهارت‌های لازم برای توسعه فردی، لازمه توانمندسازی کارجویان است و ایران فراگیر مسیر توسعه مهارت‌های لازم برای ورود به بازار کار کارجویان را فراهم ساخته است. کارجویان با انتخاب مسیر رشد بر اساس توانمندی و استعدادهای خود در ایران فراگیر، مهارت های لازم را در قالب دوره‌های آموزشی طی خواهند کرد و به صورت مستمر تحت مهارت‌سنجی از طریق پلت فرم هوشمند قرار می‌گیرند و نتایج آن به طور مستقیم در اختیار ایشان قرار می گیرد.

عضویت در خبرنامه

عضویت

راه های ارتباطی

تصویر IMG

تمام حقوق مادی و معنوی این وبسایت متعلق به وب سایت ایران فراگیر بوده و هرگونه کپی برداری از قالب و محتوا پیگرد قانونی خواهد داشت.

تصویر IMG صفحه نخستدوره هااخبارمقالاتاشتراکسوالات متداول