صفحه نخستدوره هااخبارمقالاتاشتراکسوالات متداول تصویر IMG مدیریت مشکلات کارایی کارمندان

تولید کننده دوره: سامانه رَند

تعداد درس های دوره: 21

مدت زمان دوره: 0

تعداد خریداران این دوره: 0

%

شما قبلا در این دوره ثبت نام کرده اید جهت مشاهده دروس دوره بر روی دکمه زیر کلیک نمایید.

معرفی دوره

داشتن یک نیروی کار با استعداد، کلید دستیابی به اهداف کسب وکار و بینش شما است. با این حال زمان هایی وجود دارد که تعداد کمی از کارکنان می توانند موفقیت اعضای تیم، بخش ها و سود شرکت را تضعیف کنند. به این دلیل که مدیریت مشکلات عملکرد کارکنان یک توانایی مهم برای مدیر و رهبر محسوب می شود. این دوره، برای افزودن دانش، اقدامات تاکتیکی، و استراتژی های ارتباطی به جعبه ابزار مدیریت شما طراحی شده است، به همین ترتیب شما می توانید فعالانه عملکرد کارکنان را مدیریت کنید. مربی رهبری، جوان کرلی، توضیح می دهد که چگونه راه حل های مربیگری را ایجاد کنید، گفتگوهای دشوار انجام دهید، تصمیمات سخت بگیرید، و مدیریت عملکرد را به یک فعالیت مداوم در سازمان تان تبدیل کنید. موضوعات مورد بحث عبارتند از: نقش رهبری در مدیریت عملکرد ارزیابی مشکلات عملکرد کارکنان ایجاد یک راه حل مربیگری مدیریت مکالمات مربیگری دشوار اجازه دادن به کارکنان تقویت مدیریت عملکرد در حال پیشرفت عنوان اصلی : Managing Employee Performance Problems این مجموعه آموزش ویدیویی به مدت زمان 58 دقیقه در اختیار علاقه مندان قرار می گیرد. در ادامه با برخی از سرفصل های درسی این مجموعه آموزش آشنا می شویم: مقدمه : ارزش مدیریت عملکرد ضعیف درک مشکلات عملکرد کارکنان : تعریف مشکلات عملکرد کارکنان تاثیرگذاران سازمانی نقش های ضروری رهبری نقاط ضعف رهبری مدیریت عملکرد موثر مربیگری کارکنان : ارزیابی مشکلات عملکرد کارکنان ایجاد راه حل تاکتیک ها برای مربیگری موثر ویژگی مربی موثر اجرای فرآیند مربیگری : مکالمات مربیگری نحوه ی تعیین کمک مربی مدیریت مکالمات دشوار مربیگری نحوه ی اجازه دادن به کارکنان تقویت تلاشهای مدیریت عملکرد : نحوه ی مدیریت تغییر رفتار نقش موانع و مرزها بازخوردهای غیررسمی مسئویت پذیری تنظیم اهداف استفاده از نفوذ همسالان برای فرهنگ تیم نتیجه گیری : مراحل بعد

بیشتر ...
بستن

مدرسین دوره

تصویر IMG

سامانه رَند

سیکل

تصویر IMG

سامانه رَند

سیکل

تصویر IMG

سامانه رَند

سیکل

تصویر IMG

سامانه رَند

سیکل

تصویر IMG

سامانه رَند

سیکل

تصویر IMG

سامانه رَند

سیکل

مدرس دوره

تصویر IMG

JoAnn R. Corley

248956

JoAnn R. Corley - جوآن کورلی جوآن کورلی، یک استاد، سخنران و نویسنده و بنیانگذار The Human Sphere است. خانم کورلی به طور مداوم به عنوان 100 متخصص ارشد HR شناخته شده‌است. او یک مشاور تجاری باتجربه، در منابع انسانی و حرفه‌ای مدیریت استعداد، و یک سخنگوی کسب‌وکار پویا و الهام‌بخش است. او دارای شور و انرژی مسری است که با هزاران نفر در سراسر آمریکای شمالی به اشتراک می گذارد. سمینارهای او عبارتند از: مدیریت استعداد جامع، منافع انسانی در مدیریت و رهبری، مدیریت زمان و سازمان، توانمندسازی شخصی، هوش هیجانی، تفکر خلاق و نوآورانه، و بهره وری تیم و همکاری. او تمایز منحصر به فردی از برگزاری سمینارهایی در هر ایالت و شهرهای بزرگ ایالات‌ متحده دارد. خانم کورلی نویسنده چندین کتاب از جمله «Show Me The Money» - حل رمز و راز ROI برای بازپرداخت سود و افزایش ارزش شرکت و نویسنده "کمک کننده به زنان عادی"، "موفقیت فوق العاده" است. و تلاش مشترک با برخی از سخنرانان انگیزشی زنانه در آمریکای شمالی و Jack Canfield داشته است. خانم کورلی در سال 1998 شرکت Convergence Consulting Group را تاسیس کرد که یک شرکت توسعه انسانی منابع انسانی است که خدمات مختلفی را برای صنایع مختلف مانند: حسابداری و مالی، مهندسی، دولت، کارکنان، مدیریت ریسک، سود و فروش، را می توان نام برد. آن را به نام "The Human Sphere" تغییر نام داد تا منعکس کننده خدمات گسترده تحت چارچوب مدیریت استعدادهای جامع باشد. تنوع، همچنین نوع مشاوره و مشتریان مشاوره را توصیف می کند، خانم کورلی و شرکای استراتژیک او در طول سال ها از جمله رهبران دولتی، دانشمندان، مهندسان، دکترا، مدیران، مشاوران مالی و حسابداری، مدیران میانی و صاحبان کسب و کارهای کوچک، به یکدیگر کمک کرده اند. خانم کورلی در Concordia College در Moorhead, Minnesota و Eastern Illinois University حضور پیدا کرده است. قبل از شروع فعالیت مشاوره ای، او چندین سال به عنوان مدیر مزایای بین المللی برای یک شرکت غیرانتفاعی کار کرده بود و سپس به عنوان استخدام کننده ارشد در یک بوتیک، "500 Chicago" تبدیل شد. او برای دو شرکت 500 مشغول به کار بوده و وابستگی حرفه ای با ATD و SHRM دارد.

سرفصل های دوره

فصل اول : مقدمه

مقدمه

تنظیمات لیست به درستی انجام نشده است.

فصل اول : درک مشکلات عملکرد کارکنان

درک مشکلات عملکرد کارکنان

تنظیمات لیست به درستی انجام نشده است.

فصل اول : مربیگری کارکنان

مربیگری کارکنان

تنظیمات لیست به درستی انجام نشده است.

فصل اول : اجرای فرآیند مربیگری

اجرای فرآیند مربیگری

تنظیمات لیست به درستی انجام نشده است.

فصل اول : تقویت تلاش های مدیریت عملکرد

تقویت تلاش های مدیریت عملکرد

تنظیمات لیست به درستی انجام نشده است.

فصل اول : نتیجه گیری

نتیجه گیری

تنظیمات لیست به درستی انجام نشده است.

نظرات کاربران

برای این دوره هیچ نظری ثبت نشده است.

برچسب ها

254353,254354,254355

درباره ایران فراگیر

امروزه، مهارت‌های نرم در کسب درآمد و خود اشتغالی، کار تیمی و رشد و توسعه سازمان، بیش از مهارت‌های سخت اهمیت دارند و در حقیقت نقشه راه یادگیری برای رسیدن به شایستگیهای شغلی در مهارت آموزی است. لذا فراگیری مهارت‌های لازم برای توسعه فردی، لازمه توانمندسازی کارجویان است و ایران فراگیر مسیر توسعه مهارت‌های لازم برای ورود به بازار کار کارجویان را فراهم ساخته است. کارجویان با انتخاب مسیر رشد بر اساس توانمندی و استعدادهای خود در ایران فراگیر، مهارت های لازم را در قالب دوره‌های آموزشی طی خواهند کرد و به صورت مستمر تحت مهارت‌سنجی از طریق پلت فرم هوشمند قرار می‌گیرند و نتایج آن به طور مستقیم در اختیار ایشان قرار می گیرد.

عضویت در خبرنامه

عضویت

راه های ارتباطی

تصویر IMG

تمام حقوق مادی و معنوی این وبسایت متعلق به وب سایت ایران فراگیر بوده و هرگونه کپی برداری از قالب و محتوا پیگرد قانونی خواهد داشت.

تصویر IMG صفحه نخستدوره هااخبارمقالاتاشتراکسوالات متداول